Didžiuojamės ir džiaugiamės MB Gandriukai pasiekimais

Lietuvos kaimo tinklas (toliau – LKT) 2021 metų birželio 17 d. nuotoliniu būdu surengė Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimus, kurių metu buvo pristatyti ir apdovanoti Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 programos (toliau – KPP)  gerieji projektų pavyzdžiai ir jų sėkmės istorijos.

Renginyje dalyvavo Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kuris pasveikino nugalėtojus ir renginio dalyvius. Kalbėdamas apie naujoves ir inovacijas, ministras minėjo, jog ne tik naujų inovacijų ar technologijų diegimas teikia naudą kaimo vietovėms, tačiau labai svarbūs išlieka ir bendradarbiavimo projektai, atliepiantys kaimo gyventojų poreikius. Pagirtinos ir gražios tos iniciatyvos, kurias įgyvendinant kuriamas ateities kaimas.

Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimuose, atsižvelgiant į skirtingas KPP priemones, išskirtos 5 nominacijos ir paskelbti jų I, II ir III vietų nugalėtojai. 

Labai džiaugiamės Širvintų rajono MB Gandriukai įgyvendintu projektu, kuris yra inovatyvus ir įvertintas Lietuvos kaimo tinklo. Nominacijoje  „Inovatyvus verslas“ (inovacijų diegimą ne žemės ūkio verslo srityje) pelnė  I–ąją vietą. Ši bendrija verčiasi reklamos kūrimo bei įvairių inspekcijų veikla, kurią šiuolaikiškai atlikti padeda naujausi bepiločiai orlaiviai, esantys rinkoje. Inovatyvūs dronai leidžia nuosekliai ir itin efektyviai stebėti įvairius žemės plotus, kuriuos žmogui pasiekti yra sunku. Jų pagalba galima apskaičiuoti įvairių sklypų plotus, pastatų tūrius, kurti skirtingų objektų 3D modelius.

 Nugalėtojai

„Inovatyvus verslas“. 

 1. MB Gandriukai Širvintų rajonas
 2. UAB „Sprendimai verslo plėtrai“
 3. UAB „Arbovita ir Ko“

„Inovatyvus ūkis“

 1. Ūkininkuas Audrius Juška iš Anykščių
 2. Dainius Krivičius
 3. Mindaugas Lukaševičius

Drauge su gamta

 1. UAB „Romalsa“
 2. Ūkininkas Egidijus Karaveckas
 3. Ūkininkas Arūnas Venckus.

Partnerystės galiūnai

 1. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija
 2. Bitininkas Rimantas Petras Rušėnas
 3. Vėriškių bendruomenė

Gerovės kūrėjų

 1. VšĮ „Užimtumo namai“ iš Ukmergės r.
 2. Rokiškio rajono ugniagesių savanorių draugijai
 3. VšĮ „Rokų socialinė gerovės centras“.

Laimėtojus pagal numatytus kriterijus išrinko darbo grupė, kurią sudarė Žemės ūkio ministerijos, NMA ir Vietos veiklos grupių tinklo atstovai. Tikimės, kad ir ateityje mūsų rajono įgyvendinti projektai bus taip pat įnovatyvūs ir įdomūs bei sulauks tokių įvertinimų kaip MB Gandriukai.

Platesnė informacija ir apdovanojimo video galite rasti ČIA.