Inovacijų paroda regionų plėtrai

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) rugsėjo 26–28 dienomis kviečia į tarptautinę naujovių sklaidos parodą „Inno panorama 2019“, kurios moto – „Sprendimai regionų plėtrai“. Parodą sudarys trys segmentai – agroinovacijos, bioekonomika ir rekreacija.

Parodos tikslas – skatinti naujovių sklaidą regionuose

Parodos organizatoriaus VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktoriaus Virginijaus Venskutonio teigimu, ambicingą tikslą – surengti inovacijų sklaidos parodą lėmė noras Lietuvos regionų verslininkams ir vietos bendruomenių lyderiams pademonstruoti agroinovacijas, bioekonomikos ir rekreacijos naujoves. Pažintis su šiuolaikiško verslo naujausiomis tendencijomis, užmegzti kontaktai su konkrečių sričių specialistais, žinios apie finansavimo šaltinius ir ES teikiamą paramą verslui, taip pat galimybė gauti kvalifikuotas konsultacijas gali padėti šalies regionų verslininkams iš esmės atnaujinti vykdomą ūkinę veiklą.

Kokių eksponentų gali tikėtis parodos lankytojai, besidomintys naujovėmis,  parodos projekto vadovė Rima Pranaitienė nurodė VšĮ „SMART IT cluster“, padedančia naujai susikūrusioms įmonėms, veikiančioms agroverslo ir maisto gamybos srityse, parengti ir įgyvendinti verslo projektus bei surasti novatoriškai produkcijai pelningas rinkas.

VšĮ Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Emilė Kaminskaitė-Sutkuvienė teigė, kad jų organizacija parodos metu sieks parodyti, kokiais finansiniais ir socialiniais instrumentais Kauno rajono savivaldybė kuria palankią aplinką vystyti smulkųjį verslą.

Parodoje didelis dėmesys yra skiriamas LEADER programos laimėjimams. Lietuvos vietos veiklos grupių tinklas savo ekspozicijoje demonstruos vietos bendruomenių ūkinės veiklos geriausių projektų rezultatus.

 Parodos naujovė – „Agroinovacijų alėja“

Inovacijų sklaidos parodoje siekiama išryškinti naujausių technologijų tendencijas. Naujovėmis besidominantiems žemdirbiams bus siūloma apžiūrėti „Agroinovacijų alėją“. Šioje ekspozicijoje svarbiausios šalies agroverslo įmonės pristatys po vieną išskirtinį eksponatą, kuriems parodos organizatoriai suteiks „Metų inovacijos“ nominaciją.

Šalies žemės ūkis net tarptautiniu mastu garsėja pluoštinių kanapių kultūros lyderyste. Šios kultūros pasėlių plotai jau antri metai kasmet šalyje padidėja daugiau kaip du kartus. Pagal pasėlių plotus šiais metais Lietuva užima antrą vietą tarp ES šalių, į priekį praleisdama tik Prancūziją. Pluoštinių kanapių verslas domina daugelį šalies ūkininkų ir verslininkų.

Į šalies agroverslo lūkesčius orientuotą produktą – inovatyvią pluoštinių kanapių pjaunamąją – parodos metu planuoja pademonstruoti žemdirbiams puikiai žinomas lietuviškos žemės ūkio technikos gamintojas UAB „Laumetris“. Šios įmonės vadovas Kazys Čiurila pasakoja, kad Lietuvoje sparčiai augant pluoštinių kanapių pasėlių plotams ūkininkams yra aktualu rasti tinkamą sprendimą, kaip efektyviai nuimti šios kultūros derlių: turimą tradicinę techniką sunku panaudoti, o įsigyti naują techniką iš užsienio nėra taip paprasta dėl aukštos tokios technikos kainos. Todėl įmonės konstruktoriai, remdamiesi linų pjovimo įrenginio pavyzdžiu, sukonstravo inovatyvią pjaunamąją, skirtą pluoštinių kanapių derliui nuimti. UAB „Laumetris“ parodoje demonstruos ir daugiau pluoštinių kanapių verslui skirtos įrangos.

Bioekonomikos vystymo galimybės

Šiuolaikiškos ekonomikos naujausios vystymosi tendencijos dažniausiai siejamos su bioekonomikos plėtra. Parodos „Inno panorama 2019“ bioekonomikos sektoriuje pristatomų naujovių tematika yra labai plati. Apie priemones, mažinančias klimato kaitą, ir paramą panaudojant atsinaujinančius energijos išteklius konsultuos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) specialistai. Parodoje dalyvaus mokslo, konsultavimo įstaigos ir atskiroms bioekonomikos sritims atstovaujančios asociacijos. Parodos lankytojus konsultuos ir įmonių, siūlančių atsinaujinančių energijos išteklių diegimo bei efektyvaus išteklių naudojimo sprendimus (saulės ir vėjo jėgainių įrengimą, sistemas „oras – vanduo“, draugiškas aplinkai statybines medžiagas, inovatyvų bioresursų panaudojimą), specialistai.

Parodoje savo stendus įsirengs mokslo ir konsultavimo įstaigos bei atskiroms bioekonomikos sritims atstovaujančios asociacijos, taip pat inovacijų paramos paslaugas teikianti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Bioekonomikos vystymo sėkmės istorijos

Kaip Lietuvos įmonėms sekasi įsitvirtinti rinkoje pasirinkus šiuolaikišką bioekonomikos plėtros kelią? Su Lietuvos bioekonomikos plėtros sėkmės pavyzdžiais parodos metu bus galima susipažinti betarpiškai. Įkvepiantį verslo pavyzdį parodoje  pademonstruos įmonė, gaminanti pagal šiuolaikišką technologiją šiaudinius skydus namų statybai.  Ši lietuviška produkcija yra konkurencinga pasaulio rinkose – gaminiai iškeliauja į Šveicariją ir kitas tolimąsias šalis.

Didelę dalį bioekonomikos užima maisto sektorius.  Ar pagalvojote, kad Jūsų racioną gali papildyti funkcinis maistas – daržovių ir uogų milteliai, išlaikantys visas naudingąsias maistines savybes? Tą patį galima pasakyti ir apie vabzdžių baltymus. Vabzdžių auginimo verslas Lietuvoje jau nėra egzotika: vabzdžių fermų skaičius sparčiai auga, nes ši ūkinė veikla yra pelninga ir pasižymi  ilgalaikės plėtros perspektyvomis. Jei domitės šiuolaikiškos ūkinės veiklos teikiamomis galimybėmis, atvykite į parodą ir apie bioekonomikos naujienas sužinosite „iš pirmųjų lūpų“.

Pažintis su mokslo pasauliu ir parodos šviečiamoji programa

Parodos „Inno panorama 2019“ metu VDU ŽŪA vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Kaimo plėtra 2019: bioekonomikos srities mokslo tyrimai ir inovacijos“. Konferencijos dienotvarkę papildys verslo ir mokslo forumas.

Parodos organizatoriai tradiciškai daug dėmesio skiria parodos šviečiamajai programai. Parodos lankytojams sudaromos sąlygos nemokamai  dalyvauti įvairios tematikos seminaruose. Apsilankę parodoje šiais metais turės galimybę detaliai sužinoti apie konkrečias verslo naujoves: vertikaliąją žemdirbystę, vabzdžių auginimo verslą, pluoštinių kanapių auginimą, ekologiškų statybų, panaudojant vietos medžiagas, gerąją patirtį ir kt. Pavyzdžiui, Lietuvos inovacijų centro specialistai planuoja regionų verslininkams ir profesionaliems ūkininkams atskleisti šiuolaikiško verslo ypatumus.

Šių metų šviečiamosios programos naujiena – dalis renginių keliasi tiesiai į pagrindinį parodos paviljoną, kur įkurtoje diskusijų erdvėje lankytojai betarpiškai galės bendrauti su seminarų lektoriais. Čia pat veiks „B2B zona“, joje vyks konsultacijos su konkrečių sričių ekspertais. Parodos lankytojai, norintys patekti į B2B zonoje teikiamas konsultacijas, turės iš anksto užsiregistruoti parodos interneto svetainėje.

Paroda – visų lankytojų šventė

Parodoje bus ką veikti visiems – čia tris dienas šurmuliuos sodinukų ir amatų mugė, bus galima skaniai pavalgyti, stebėti tarptautinį medžio drožėjų plenerą, pasigrožėti etnožaidynių varžybomis.

VDU Žemės ūkio akademija laukia Jūsų rugsėjo 26–28 d. apsilankant parodoje „Inno panorama 2019“! Parodos lankymas nemokamas.

Detaliau apie parodą galite sužinoti interneto svetainėje www.innopanorama.lt. Informacija apie parodos pasirengimo darbus ir konkrečias parodos naujienas nuolat yra skelbiama socialiniame tinkle „Facebook“.

 

Parodos organizatoriai